افزودنی بتن (سیاوش حاتمی - مهندسی عمران - عمران)

اشتراک گذاری

مواد افزودنی بتن: ماده افزودنی بتن از تشکیل شده است سیمان پرتلند، سنگدانه، و آب، که به صورت گرد یا مایع می باشند مواد افزودنی بتن  به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده بتن و برای اصلاح خواص بتن، کمی قبل از مخلوط یا درزمان مخلوط به آن افزوده می‌شود. مواد افزودنی بتن به دو دسته مواد افزودنی‌های شیمیایی و مواد افزودنی‌های معدنی تقسیم می‌شوند. مواد افزودنی‌های شیمیایی بتن به پنج دسته تقسیم می‌شود:
 ۱-افزودنی‌های شیمیایی بتن _حباب ‌ساز کاهنده آب
۲- افزودنی‌های شیمیایی بتن_ دیرگیرکننده بتن
۳-افزودنی‌های شیمیایی بتن _زود گیر کننده بتن
 ۴-افزودنی‌های شیمیایی بت_ روان‌ کننده بتن 
۵-افزودنی‌های شیمیایی بتن _ کاهنده آب بتن

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

3 Comments

  1. نصرت اله مرادی آثار گفت:

    باسلام -موضوع انتخابی شماخیلی خوب است وتوضیحات خوبی داده شده وباعث افزایش اطلاعات همکاران می شود واکرترکیبات هم درتوضیحات کنجانده می شد خیلی بهتربود.ممنون اززحمات بی دریغ شماهمکارمحترم .

  2. امید کوشکباغی گفت:

    بعضی ها به جای ضد یخ بتن از انواع روان کننده های زودگیر برای افزایش سرعت فرایند گیرایی بتن استفاده می کنند اما این نکته را باید مد نظر داشت که اگر هدفمان صرفا جلوگیری از یخ زدن بتن باشد، فقط یک فاکتور اصلی مربوط به این مورد را تغییر بدهیم، که ضد یخ بتن با کاهش نقطه انجماد بتن و شتاب دادن به فرایند هیدراسیون آن بهترین گزینه می باشد.

  3. باسلام
    امروزه باپیشرفت علم شیمی مواد افزودنی بسیاری برای موارد خاص موردنیازدر ساخت بتن تولید شدهاند واین به ما کمک میکند تا نقاط قوت فراوانی بلحاظ مقاومت،کاراییّ،تراکموغیرهدربتن ایجادکنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری