ایزولاسیون (ضد آب سازی ) زایکوسیل (رضا بختیاری - مهندسی عمران - ساختمان )

میراگر ویسکوز (مهدی فلاحی-مهندسی عمران)
24/01/2016
ساختمان سال جهان(مجید قیطاسی-مهندسی عمران-عمران)
25/01/2016
نمایش همه مطالب

ایزولاسیون (ضد آب سازی ) زایکوسیل (رضا بختیاری – مهندسی عمران – ساختمان )

اشتراک گذاری

یک ساختمان محافظت نشده وقتی در برابر بورانی با سرعت ۳۲ کیلومتر درساعت قرار گیرد می تواند طی مدت ۶ ساعت بیش از ۱۰ لیتر آب به ازای هر متر
مربع را جذب نماید. یک سازه بتنی در همین شرایط تقریباً ۲۰ لیتر آب جذب خواهد کرد. جذب آب باران صدمات متعدد و جبران ناپذیری را به ساختمان وارد
می آورد که با فناوری نانو میتوان این مشکل را برطرف کرد کشور ما در سالهای اخیر طوفانها و سیلهای زیادی رخ داده و مهندسین عمران باید به فکر مصالح نانو باشند ت به ساختمانها ی ما خسارت کمتری وارد شود.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

2 Comments

 1. علی چراغی گفت:

  بنده نتونستم وارد لینک بشم.به نظر شما ساختمان با شرایط نانو،هزینه ی زیادی نمی طلبه؟ البته با این شرایط بازار ایران که دلالی حرف اول رو میزنه و دلال ها هم میخوان با هزینه ی کم سود بیشتری به دست بیارن

 2. پیام زرینه تبریزی گفت:

  زایکوسیل نسل جدید فناوری نانو است که به منظور ضد آب سازی سطوح طراحی شده. زایکوسیل تنها ماده محلول در آب در دنیا است که برای ضد آب سازی مصالح ساختمانی استفاده می شود.
  زایکوسیل تمام سه ویژگی برتر لازم برای مواد ضد آب کننده را در خود دارد. زیرا:
  ۱) نانو تکنولوژی است ولایه های زیرین غیر آلی را در سطح مولوکولی ضد آب می کند.
  ۲) دوستدار محیط زیست است و به صورت محلول در آب استفاده می شود و VOC آن برای هر متر مربع اعمال شده به طور قابل توجهی کمتر از فناوری مشابه پایه حلالی است.
  ۳) این محصول بر پایه شیمی ارگانو سیلیکون و یک ماده واکنشی است، بنابراین با سطح زیر لایه غیرآلی واکنش داده و پس از انجام واکنش جزیی از ساختار آن می شود به همین دلیل ماندگاری طولانی را فراهم می آورد.
  زایکوسیل ترکیب منحصر به فردی دارد که در برابر تخریب ناشی از اشعه فرابنفش خورشید، تغییرات دمایی و بارش مداوم باران مقاوم است و به خاطر قدرت نفوذ ذرات نانو آن قادر است در برابر فرسایش باد مقاومت کرده و خاصیت آب گریزی را برای بیش از ۲۰ سال حفظ نماید. این محصول بسیار مقرون به صرفه است بطوریکه هزینه زایکوسیل ۱۰ تا ۲۰% هزینه فناوری سیلان پایه حلالی می باشد. زایکوسیل و محلول آن غیر قابل اشتعال است و اعمال آن به راحتی با برس، غلتک و اسپری بدون فشار امکان پذیر خواهد بود و هیچ وسیله یا اقدام ایمنی خاصی برای کاربرد این ماده لازم نیست.
  زایکوسیل در آب محلول می شود و یک محلول شفاف مثل آب تشکیل می دهد. زایکوسیل با سطح بتن و مصالح ساختمانی پیوند شیمیایی ایجاد می کند و هنگامی که خشک گردید، خود را با آن تطبیق می دهد تا سطح را در برابر آب ورودی محافظت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری