باید سیاست‌گذاری BIM را در ایران اجرایی كنیم(امیرحسین ستوده بیدختی،ارشد مدیریت ساخت)

اشتراک گذاری

مظاهریان از فرو ریختن ساختمان پلاسکو به عنوان نشانه‌ای یاد کرد که نشان دهنده نیاز جامعه مهندسی برای منطبق شدن با الگوهای جهانی است و با تاکید بر این که این حادثه موید این بود که بیشتر ساخت و سازها نیازمند بازنگری هستند، ۶ راهکار برای منطبق شدن جامعه مهندسی ایران با استانداردهای بین‌المللی ارایه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی امروز ۲۴ بهمن ماه در چهارمین همایش فناوری‌های نوین صنعت ساختمان با اشاره به اهمیت استاندارد شدن فناوری‌های نوین ساختمانی با الگوهای بین‌المللی گفت: تولیدات همایش و مقالاتی که برای شرکت در این همایش به دست ما رسید مقالات قابل افتخاری بودند و لازم می‌دانم از مهندسان سراسر کشور به ویژه استان خراسان رضوی، سازمان نظام مهندسی ساختمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان و همه دست‌اندرکارانی که این همایش را مدیریت و اجرا کردند تشکر کنم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید به متعهد بودن برگزارکنندگان همایش نسبت به مبانی و اهداف تعیین شده از برگزاری همایش به صورت آنلاین در ۵ استان کشور خبر داد و گفت: صحبت‌هایی که امروز ارائه می‌کنم حاصل مداقه فراوانی است که در این رابطه انجام داده‌ام و این اندیشه را با شما به اشتراک می‌گذارم.

مظاهریان فرو ریختن ساختمان پلاسکو را یکی از نشانه‌هایی عنوان کرد که نیاز جامعه مهندسی را به منطبق شدن با الگوهای جهانی یادآوری می‌کند.

وی گفت: ساختمان پلاسکو  که در کمتر از یک ماه پیش فرو ریخت و تلاش‌ها برای نجات حادثه‌دیدگان تقریبا بی‌نتیجه ماند موید این مطلب بود که بیشتر ساخت و سازهای ساختمانی نیازمند بازنگری هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه متاسفانه نقشه‌ای از ساختمان پلاسکو وجود نداشت یادآور شد: هیچ اطلاعاتی از پلاسکو ساختمانی با درجه اهمیت بالا در قلب پایتخت که متعلق به چند دهه پیش بود وجود نداشت و نجات برای بازماندگان احتمالی حادثه پلاسکو در تاریکی ادامه یافت.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری