بهترین ساختمان اداری جهان (داود مختارنژاد-کارشناسی ارشد-مدیریت ساخت)

اشتراک گذاری

این شاهکار معماری جایزه بهترین “ساختمان اداری” در “جوایز اخبار معماری جهان” را از آن خود کرد. این بنا نه تنها از نظر ظاهری بلکه از بعد طراحی داخلی نیز جزء معماری های کمیاب میباشد. توجه داشته باشین این ساختمان اداری میباشد که برای کارکنان آن و افرادی که مراجعه میکنند از نظرروحی روانی تاثیر مستقیم می گذارد.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

6 Comments

 1. رضا زندی دولابی گفت:

  توضیح بیشتری هم میتونید بدید آقای مهندس یا هدف فقط معرفی اثر بوده ؟

  • داوود مختارنژاد گفت:

   با سلام
   بیشتر آشنایی دانشجویان با طراحی ساختمانهای اداری بود.
   در طراحی ساختمانهای اداری نوع طراحی و رنگ بندی و رعایت ارگونومی در دکوراسیون اداری هم تاثیر زیادی در شادابی و روحیه پرسنل می گذارد.
   اگر در طراحی ها ایده و خلاقیت بکار رود حتما می تواند در جذب مشتری کمک شایانی می نماید.از طرف دیگر یک محیط آرام و زیبا و لذت بخش را باید برای کارکنان و مراجعه کنندگان باشد.

 2. با عرض سلام و تشکر
  خیلی جالب و دیدنی بود ، در واقع امروزه تاثیرات روانی ساختمانها بسیار نقش مهمی بر افراد مراجعه کننده دارد،طوری که نقش خود را در روند کیفیت امورات و پیشرفت جامعه نشان میدهد.

 3. حمید طهرانی گفت:

  با سلام
  مهندس خیلی مختصر و مفید بود واقعاً استفاده کردیم
  مطمئناً این طراحی ها ، مخصوصا طراحی داخلی بی نظیر این پروژه و تلاش هایی که برای یه ثمر رسیدن آن انجام شده با رویکرد حفظ سرمایه های نهان شرکت یعنی همان کارکنان شرکت می باشد زیرا باعث افزایش کارایی و ایجاد انگیزش در بین کارکنان خواهد شد و میتواند میزان رضایت شغلی را افزایش دهد . حتی مدیر منابع انسانی این اداره میتواند با دسته بندی دفترها از نظر جذابیت و زیبایی ، و تعیین پاداش دفتر بهتر درقبال تلاش بیشتر ، حس رقابت سالم را در بین کارکنان به وجود بیاورد.البته این رویکردها در شرکت هایی بزرگ همچون گوگل ، فیس بوک ، ماکروسافت و … تقریبا به یه رویه تبدیل شده است.

 4. امیرحسین ستوده بیدختی گفت:

  سلام مهندس،ممنون بابت مطلب ارسالی،طرح ساماندهی فضاهای ساختمانهای اداری رو جهت مطالعه علاقه مندان قرار دادم امیدوارم مفید واقع شود.
  http://www.mazandaranmet.ir/ghanoon/1.pdf

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری