تجربه موفق پیاده‌سازی BPMS در شرکت AUDI(محسن نامدار-ارشدعمران-مدیریت ساخت)

اشتراک گذاری

BPMS Business Process Management System)) فناوری جدیدی است که دنیای تولید نرم‌افزار و مدیریت اطلاعات را دگرگون کرده است بطوریکه تقریباً تمام شرکت‌ها و سازمان‌های برتر دنیا از BPMS استفاده مینمایند. سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار(BPMS)  قابلیت خودکارسازی و مکانیزه کردن فرایندها و الکترونیک نمودن سرویس‌ها و خدمات سازمان را خواهد داشت. همچنین امکان فراخوانی و درج اطلاعات (یکپارچه سازی) از سایر نرم‌افزارهای سازمانی نیز از طریق BPMS ایجاد خواهد شد. اجرای موفق پروژه‌هایی از قبیل BPMS مستلزم دو پیش نیاز اساسی است. پیش نیاز اول مربوط به در اختیار داشتن سیستمی مناسب و با کیفیت است و دومی که از اهمیت بیشتری برخوردار است دارا بودن تجربه و دانش اجرا، پیاده سازی و آموزش اینگونه سیستمها است. دراین راستا شرکت خودروسازی Audi به عنوان نمونه مورد بررسی قرار گرفته است. 

دلیل انتخاب موضوع اهمیت ارتباط مناسب بین فرآیندهای یک سازمان است که با کمک ابزارها و تکنیک‌های خاص به نحو مطلوبی ساختار اطلاعات سازمانی را با توجه به نیازهای سازمان شکل داده، گردش کارها و اطلاعات را در سازمان مدیریت نماید و پاسخی برای یکپارچه‌سازی سیستم‌های مختلف سازمان ارایه دهد. لذا فتاوری BPMS به عنوان یک نمونه موفق معرفی شده است. بهتر بود در مورد جایگاه این فناوری‌ها در سازمان‌های کوچک و مشکلات احتمالی آن هم توضیحاتی ارائه می‌گردید.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری