تفاوت عایق نانو با ایزوگام سنتی(نازگل ثقفی - کارشناسی ارشد معماری- مدیریت پروژه و ساخت - دانشگاه یادگار امام )

اشتراک گذاری

عایق های نانو از مشتقات چسب نمی باشد. اساس کار این دسته از عایق ها ایجاد پیوندهای مولکولی و نیروهای دافعه آب است.در اینجا باید به این نکته اشاره کنم که پیوندها توان ضد آب بودن مشخصی دارند و قطعا با مرور زمان شسته خواهند شد و این یک مشکل اساسی برای این عایق است که در ترکیب مواد آن با هم باید دقت بیشتری داشته باشیم. به همین خاطر از این عایق در سطوحی با قابلیت زهکشی بالا بهتر است استفاده کنیم و اینکه آب در این سطوح در جریان باشد ، ثابت نماند.عایق نانو و ایزوگام تفاوت های بسیاری با هم دارند از جمله این که عایق نانو سریعتر انجام می شود و اجرای آن نیاز به مهارت ندارد و هر کسی می تواند آن را انجام دهد . این عایق مثل ایزوگام ترک نمی خورد و باد نمی کند ، برای ترمیم آن نیز می توان به صورت موضعی اقدام کرد و غیر قابل اشتعال است و عمرطولانی دارد.

به دلیل اینکه امروزه در صنعت ساختمان به استفاده از تکنولوژی پیشرفته و نیز به صرفه جویی در وقت و انرژی توجه بیشتری می شود عایق نانو می تواند جایگزین خوبی برای عایق ایزوگام باشد.در آخر فناوری نانو این روزها نقش به سزایی در صنعت ساختمان داشته است. 

لینک

 

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

1 Comment

  1. امیر شقاقی گفت:

    مقایسه استفاده بطور مثال در سرویس بهداشتی که معمولا اب یا اسیدی یا بازی میباشد و در اثر گذشت زمان باعث تجزیه قیر یا مواد پایه نفتی میشود ولی در سیستم جدید این مشکل برطرف شده .همین طور از لحاظ محیط زیست نیازی به گرم کردن و مصرف سوخت در سیستم قیر نمی باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری