اشتراک گذاری

همزمان با روز بدون نایلکس، ۱۰ هزار کیسه قابل بازیافت از سوی شهرداری منطقه ۲۰ در فروشگاه شهروند و میادین میوه و تره بار این منطقه توزیع شد.
به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران، عظیم بابائی شهردار منطقه ۲۰، با اشاره به این خبر گفت: همزمان با روز بدون نایلکس، ۱۰ هزار کیسه پارچه ای و نایلون قابل بازیافت در میادین میوه و تره بار و فروشگاه شهروند این منطقه توزیع شد.

بابائی فرهنگ سازی و جلب مشارکت شهروندان را از مهمترین اهداف این اقدام برشمرد و خاطرنشان کرد: آموزش های گروهی، اجرای نمایش های خیابانی،‌ توزیع بروشور و ارسال پیامک های مرتبط از جمله برنامه هایی است که همزمان با روز بدون نایلکس در اماکن پرتردد این منطقه انجام شد.

برپایه این گزارش همزمان با روز بدون نایلکس با مشارکت اداره آموزش های شهروندی و اداره بازیافت شهرداری منطقه ۲۰ برنامه های متنوعی در میادین میوه و تره بار سطح منطقه به منظور آموزش و جلب مشارکت شهروندان برای ترویج فرهنگ استفاده کمتر از کیسه پلاستیکی برگزار شد.
گفتنی است هدف از نامگذاری روز ۲۱ تیرماه به نام روز بدون نایلکس ارتقای سطح آگاهی شهروندان در زمینه مضرات بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی بوده و این در حالی است که فرهنگ سازی و هشدار نسبت به مضرات ظروف پلاستیکی یک بار مصرف پلیمری، موجب ترغیب شهروندان به استفاده از روش های جایگزین نظیر استفاده از سبد خرید کالا، کیسه های پارچه ای وظروف ساخته شده از الیاف گیاهی می شود.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری