ساختمان های هوشمند (مهسا شهریاری - مهندسی معماری )

اشتراک گذاری
ترکیب فن آوری های روز جهان با هنر و علم معماری طی سال های اخیر منجر به ارائه طرح ها و ساختارهای هوشمند مسکونی شده است که می توانند در آینده ای نه چندان دور آرامش مطلق را به انسان ها هدیه کرده و یک خانه معمولی را تبدیل به خانه هوشمند می کند  خانه هوشمند در دنیا با نام های Smart Home یا Intelligent House شناخته شده است. خانه ای که نسبت به شرایط محیطی خود و همچنین فرمان های صاحب خانه به دلیل دارا بودن یک هوش مصنوعی، می تواند عکس العمل نشان دهد و همچنین این هوش مصنوعی می تواند به صورت اتوماتیک برخی از کارها را انجام دهد. در یک خانه مدرن هوشمند همه توانمندی های تکنولوژی در جهت افزایش ایمنی، امنیت و آسایش انسان طراحی شده است.سیستمهایی که امروزه در صنعت ساختمان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است .
دلیل انتخاب این موضوع انعطاف پذیری بالای سیستم های هوشمند است که میتوان آن را با نیازهای مختلف منطبق نمود و همچنین استفاده بهینه از تکنولوژی و بکارگیری فناوری ارتباطات و رایانه که عملکرد سیستمهای مدیریت و اتوماسیون ساختمان چشمگیرتر می گردند و در مجموع   صرفه جویی انرژی را در بر خواهد داشت و محیطی مطلوب را برای افراد ساختمان فراهم می آورد.

 

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری