اشتراک گذاری

سالید سورفیس یک ماده مصنوعی است که از ذرات سنگ مرمر، بوکسیت، اکریلیک یا رزین های پلی استر و رنگدانه (ذرات رنگی) تشکیل شده است.

یکی از مهم ترین ویژگی های صفحات سالید سورفیس، فقدان درز و شکاف در آن هاست. مواد موجود در ساختار صفحات سالید سرفیس، توسط یک سطح نفوذناپذیر پوشانده شده اند و نسبت به باکتری، لکه های رنگ و مشکلات دیگری که در سنگ های طبیعی دیده می شود غیرقابل نفوذ هستند. سینک های سالید سرفیس را می توان بدون هیچ گونه درز و شکافی به صفحات روی کانتر سالید سورفیس متصل کرد که در نتیجه این اتصال، دیگر هیچ محلی برای تجمع آب و رشد باکتری ها باقی نمی ماند.

هر سطحی را می‌توان با هر نوع قوسی به کمک این ماده پوشاند.  از سالید سورفیس، در ساخت وان حمام، روشویی، پوشش سطوح مختلفی چون کانتر، کابینت آشپزخانه و… استفاده می‌شود. همچنین به علت آنتی‌باکتریال بودن، انتخابی مناسب در اماکن عمومی از جمله فرودگاه‌ها، رستوران‌ها و… تلقی می شود.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

1 Comment

  1. الناز غربی گفت:

    با سپاس از مطلب با ارزشتون، از دیگر مزایای استفاده از این صفحات میتوان به انعطاف بالا در طراحی اشاره کرد. تعلق صفحات اکریلیک (solid surface)به گروه کامپوزیت های ترموست, موجب می شود که امکان اجرای طرحهای پیچیده میسر گشته و طراحی بدون محدودیت در بٌعد, طول و طرح امکان پذیر شود. بعلاوه قابلیت تولید سطوح نیمه شفاف و ترکیب همگن و هماهنگ با نورپردازی های دلخواه و امکان اجرای طرحهای دلخواه بر روی صفحات اکریلیک توسط CNC موجب آزادی عمل طراحان فضاهای داخلی در ایجاد بٌعد های خلاقانه می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری