اشتراک گذاری

برای اجرای سقف عرشه فولادی ابتدا از روی نقشه موجود ورق های گالوانیزه (با توجه به ضخامت درج شده در نقشه) بریده شده که معمولا به طول چهار متر و عرض یک متر می باشد. سپس این ورق ها به صورت ذوزنقه ای مانند در دستگاه رول فرمینگ فرم داده شده و ورق های هرطبقه به صورت جداگانه دسته بندی و نشانه گذاری میشود. این ورق ها به محل اجرا انتقال داده شده و هر دسته از این ورق ها به طبقه مخصوص به خود نیز توسط جرثقیل منتقل می شود.(معمولا هزینه انتقال از کار خانه و جرثقیل با کار فرما می باشد).
ورق ها به طور عمود با تیر های فرعی روی آنها چیده می شود و توسط میخ کوب در جای خود محکم می شوند و بعد از آن عملیات فلاشینگ (قرار دادن نوار های حدودا ۱۲ سانتیمتری در محیط اجرا که از ریختن بتن به اطراف جلوگیری نماید) و سپس گل میخ ها جوش داده می شوند و محکم بودن جوش ها را آزمایش می نماییم.در انتها نیز مش گذاری و بتن ریزی و تسطیح و عمل آوری بتن انجام می گردد.

این موضوع از این جهت حایز اهمیت می باشد که در اجرای این سقف اولا هم مسکونی و هم تجاری را شامل می شود و دوما سرعت بسیار بالای اجرای این سقف (هزار متر مربع به طور روزانه ) وسوما صرفه اقتصادی اجرای این سقف می باشد که هم اجرای این نوع سقف (در مجوع مصالح مصرفی و دستمزد) را شامل می شود و هم به جهت سبک تر بودن این نوع سقف و در نتیجه سازه سبک تر بون سازه و هم به جهت سرعت بالای اجرای آن و بازگشت و بازده سرمایه سریع تر اتفاق می افتد و سود آوری بهتری می نماید.پس در مدیریت ساخت که سرعت و بازدهی سرمایه بسیار مهم است با اجرای این نوع سقف میتوان مدیریت زمان و سرمایه بهتری را ارایه کرد.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری