غفلت از یک مسئله ساده باعث بروز مشکل در آسمانخراش (رضا شیخ انصاری-ارشد مدیریت پروژه و ساخت-دانشگاه آزاد یادگار امام )

اشتراک گذاری

عدم توجه همه جانبه به مسائل پیش پا افتاده ترین موضوعات در هنگام طراحی و ساخت پروژه ونیز عدم بازنگری مجدد در سایر مراحل ساخت پروژه ها موجب بروز خسارات جبران ناپذیر بعد از ساخت میگردد.

نمای برج واکی تاکی واقع در خیابان بیستم فنچورچ لندن با پوشش نزدیک به ۳۳۰۰۰ متر مربع شیشه باعث بروز مشکلی در یک خیابان آنطرف تر شد .موضوع مرتبط است به بازتاب نور خورشید از نمای این ساختمان وهمگرا شدن آن بواسطه فرم خاص این نما که باعث پدید آمدن یک اجاق کوره ای در یک مسیر داغ شدبطوریکه دمای آن باعث خسارت به اتومبیل پارک شده دراین خیابان شد .

 همانگونه که در بالا ذکر شد ساده ترین مسائل اگر درحین طراحی درنظر گرفته نشوند در نهایت باعث بروز مشکلات پیچیده ای خواهند شد ، اینجاست که لزوم بازنگری طرح ها نقش خود را بخوبی آشکار میکند .

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

1 Comment

  1. حسن کمالی وحید گفت:

    به نظر میرسه نه تنها از نظر رفلکس نور ایراد داره از نظر نمای بصری در کنار یک کلیسای (فکر کنم سبک گوتیک) و نمای ساختمانهای خیابان هم مشکل داشته باشه احتمالا شهرداری اونجا هم ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری