Building Intelligence 2017
03/11/2017
BIMOpenMic – Cambridge
07/11/2017
نمایش همه مطالب

مؤسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس

اشتراک گذاری

در نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس (Ranking Web of Universities)  مؤسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی در رتبه ۲۱۰ ایران و بالاتر از دانشگاه های صنعتی اراک، صنعتی قم، گرمسار و دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران، دانشگاه شمال و دانشگاه ایوانکی قرار گرفته است.

رتبه بندی وبومتریک شاخصی است برای رتبه بندی وب سایتهای دانشگاه ها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا تهیه شده است. وبومتریک ۸۰۰۰ دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب آنها سالیانه دو بار در دی ماه و تیر ماه تحلیل می کند.

وبومتریکس اولین بار در سال ۲۰۰۴ انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین پارامتر به منظور رنکینگ وب سایت دانشگاه ها تهیه شد. این پارامتر ها در حال حاضر عبارتند از:

حجم اطلاعات موجود بر روی وب (Size)

قابلیت دسترسی (Visibility)

فایلهای محتوایی (Rich Files)

تعداد مقالات و رتبه علمی در گوگل (Google Scholar)

در فهرست نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس، دانشگاه علوم پزشکی تهران در رتبۀ اول ملی و ۵۱۱ جهان قرار گرفته است. پس از دانشگاه تهران (۵۳۲ جهانی)، دانشگاه‌های صنعتی شریف (۵۶۷ جهانی)، صنعتی امیرکبیر (۸۶۳ جهانی)، و علم و صنعت ایران (۸۶۶ جهانی) در رتبه‌های سوم تا پنجم ملی قرار دارند.

این فهرست نشان می دهد که مؤسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی در بین دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور بالاتر از بسیاری از دانشگاه های سراسری نیز می باشد. رتبه مؤسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی بالاتر از دانشگاه صنعتی اراک، دانشگاه صنعتی قم، دانشگاه گرمسار، دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران، دانشگاه شمال و دانشگاه ایوانکی قرار گرفته است.

مسلماً مقالات ارائه شده در ژورنالها و کنفرانس های معتبر توسط اساتید برجسته مؤسسه در این رتبه بندی بسیار مؤثر بوده است.

 

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی

کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری