مدل های بلوغ ( ابوالفضل آقانژاد- مهندسی و مدیریت ساخت- موسسه آموزش عالی علا الوله سمنانی)

اصول بازاریابی تلفنی ( ابوالفضل آقانژاد- مهندسی و مدیریت ساخت- موسسه آموزش عالی علا الدوله سمنانی)
25/08/2017
BIM enabled Global Collaborative Project Delivery for AE Firms
05/09/2017
نمایش همه مطالب

مدل های بلوغ ( ابوالفضل آقانژاد- مهندسی و مدیریت ساخت- موسسه آموزش عالی علا الوله سمنانی)

اشتراک گذاری

گاهی اوقات مدیران و صاحبان سازمان ها، نیاز یا علاقه دارند که بدانند سازمانشان در یک حوزه خاص (مثلاً توجه به استراتژی، یا نوآوری، یا توجه به منابع انسانی یا سیاستهای بازاریابی یا…) در چه سطحی است.

برای پاسخ به این نیاز، سازمانهای مرجع، مشاوران مدیریت و دانشگاهها، هر یک به نوعی و بر اساس دیدگاهی، مبادرت به توسعه مدلهایی تحت عنوان مدلهای بلوغ سازمانها Maturity Models نموده اند.

مدلهای بلوغ این امکان را به سازمان میدهند، تا خود، فرایندها و ابزارها و روشهایش را با بهترین شیوه ها و فرایندها، مقایسه کنند و ببیند در کجا ایستاده است؟ بر اساس اطلاعات و نشانه هایی ساده، سازمان در می یابد که در چه سطحی از بلوغ در حوزه مورد نظرش قرار دارد.

همچنین باید این فرض را بپذیریم که اگر بدانیم که کجا هستیم، یا به عبارت بهتر بدانیم که چه میدانیم و چه نمیدانیم، بهتر میتوانیم رشد کنیم و بهتر شویم. از سوی دیگر اگر بتوانیم خود را با یک مبنا مقایسه کنیم، خیلی بهتر درک میکنیم که کجا هستیم و ریشه برخی ناکامیها کجاست.

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری