اشتراک گذاری

مدیریت امکانات (FM)
منشأ مدیریت امکانات به دهه ۱۹۹۰ در ساختمان‌های زیربنایی و یا دارای ویژگی‌های خاص برمی‌گردد (Amaratunga & baldry, 2001). به علت وجود تنوع در تعریف مدیریت امکانات و کاربردهای مختلف پیشنهادشده که آن را با توجه به محل کار و ساختمان تعریف گردد (Tay & Ooi, 2001).
تعاریف مدیریت امکانات
 عملکردهای کلیدی برای مدیریت منابع امکانات، پشتیبانی از خدمات و محیط کار برای حفظ هسته اصلی کار سازمان در طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت را شامل می‌شود. کلمه «مدیریت امکانات» تعریف‌های مختلفی از سوی جوامع بین‌المللی با تغییرات کوچکی در روش‌ها داشته که ناشی از منافع متفاوت مالکان و روابط است. بر این اساس جامعه بین‌المللی مدیریت امکانات IFMA، مدیریت امکانات را یک حرفه شامل چند رسته برای اطمینان از عملکرد محیط ساختمان با یکپارچه‌سازی افراد، فرآیندها و فضاها تعریف می‌کند (IFMA, 2013).
 
در تعریفی دیگر مدیریت امکانات به‌عنوان یکپارچه‌سازی رویکردها برای بهره‌برداری و نگهداری، بهبود و بروز رسانی ساختمان و زیرساخت‌های یک سازمان برای ساخت محیط قدرتمند برای پشتیبانی از اجزاء اصلی سازمان است (Atkin & brooks, 2000). در نگاه کلی می‌توان کار مدیریت امکانات را به‌عنوان بخشی از خدمات یک کار که ممکن است شامل خدمات مخصوص آن صنعت باشد دیده شود. هدف نهایی مدیریت امکانات کاهش هزینه‌های ساختمان نیست بلکه افزایش بهره‌وری با مدیریت فضاها و روابط بین دارایی‌ها برای افراد و درخواست‌های آن‌ها که برای رسیدن به هدف سازمان باید به آن دسترسی داشته باشند با در نظر گرفتن ترکیب بهره‌وری و هزینه است (Amaratunga & baldry,2002).
 
کمیته استانداردسازی اروپا CEN  مدیریت امکانات را به‌عنوان یکپارچه‌سازی فرآیندها به همراه سازمان‌دهی برای تعمیر و توسعه خدماتی که به‌عنوان پشتیبان و توسعه‌دهنده فعالیت‌های اصلی سازمان است تعریف می‌کند (BIFM,2010). مدیریت امکانات FM شامل انواع متنوعی از خدمات و رشته‌ها به عبارتی توسعه، هماهنگی و مدیریت تمام خدمات غیرمتمرکز مختص یک سازمان، همراه با ساختمان و سامانه‌های آن که فضای سبز، تجهیزات IT ، اتصالات و مبلمان باهدف کلی دستیابی هر سازمان به اهداف استراتژیک خود را شامل می‌شود(Moore & Finch 2004). به‌عبارت‌دیگر،مدیریت امکانات از مرحله برنامه‌ریزی،اجرا و ساخت‌وساز و روند تعمیر و نگهداری ساختمان را پوشش می‌شود.مدیریت امکانات فرآیندی است که یک سازمان تحویل و پشتیبانی از خدماتش را در یک محیط باکیفیت برای رسیدن به نیازهای استراتژیک خود طی می‌کند.این تعریف بر اساس مرکز مدیریت امکانات بریتانیا تعریف‌شده است(Alexander 2013). .مدیریت غیرمتمرکز خدمات کسب‌وکار یک سازمان را قادر می‌سازد تا به عملکردی با بهره‌وری و کارایی بیشتر انجام دهد.مفهومی که بیان‌کننده نقش مدیریت برای رسیدگی به مسائل رضایت مشتری و ارزش پول است.اهمیت مدیریت امکانات در حال حاضر شناخته شه است و صنعت مدیریت امکانات به بلوغ نرسیده و در یک موقعیت برای ارائه و بهبود ارزش‌افزوده در کسب‌وکار سازمان است(Pitt & Tucker 2008).

منبع:امیرحسین ستوده بیدختی،۱۳۹۵،پایان نامه مدل سازی اطلاعات ساختمان در تعمیر ونگهداری ساختمان،موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،استاد راهنما:دکتر احسان اثنی عشری
امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی

کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

1 Comment

  1. علی گچلو گفت:

    بسیار عالی. به طور کل همانطور که اشاره شد، مدیریت امکانات از ابتدای پروژه تا انتهای پروژه دارای اهمیت زیادی می باشد و با انجام صحیح آن میزان بهره وری و کیفیت کار بیشتر می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری