اشتراک گذاری

اولین دوره مسابقات دانشجویی سودوکوکه خراسان جنوبی با حضور ۳۰ تیم عصر چهارشنبه در پردیس دانشگاه بیرجند برگزار شد.
مسابقات دانشجویی « سودوکوکه »
خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد
در حاشیه این مسابقه که در نوع خودش در استان منحصر به فرد بود، دبیر اجرایی مسابقات سودوکوکه خراسان جنوبی گفت: این مسابقه با طراحی کاملا قانونی و بر اساس قوانین بین المللی در بین دانشجویان دختر و پسر استان برگزار می شود.
علیرضا علیدوست افزود: طرح این مسابقه به صورت طولی در بنری ۱۱۰ متری تعبیه شده که می توان گفت در شرق کشور رکوردار این مسابقه است.
وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه بیرجند، دانشگاه صنعتی بیرجند، دانشگاه آزاد اسلامی، علوم پزشکی ، پیام نور و پردیس کشاورزی در قالب تیم های یک تا سه نفره به رقابت پرداختند.
به گفته وی ۹۵ دانشجوی دختر و پسر در این دوره از مسابقات حضور دارند که امیدواریم بتوانیم با توجه به پتانسیل های موجود این آمار را در سالهای آینده افزایش دهیم.
وی تصریح کرد: رکوردار مسابقه سودوکوکه در کشور دانشگاه امیر کبیر است که با کیفیت و طول یک کیلومتر این مسابقه را برگزار کرده است.
وی در ادامه افزود: به سه تیم برگزیده جوایز نفیسی اهدا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در سال آینده میزبانی این مسابقات را در سطح کشوری داشته باشیم.

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری