نکته های اساسی برای مدیران کوچک(امیرحسین ستوده بیدختی، ارشد مدیریت ساخت)

منش مدیریت پروژه و مک دونالد(امیرحسین ستوده بیدختی-ارشد مدیریت ساخت)
27/08/2016
دکتر هرمز فامیلی
30/08/2016
نمایش همه مطالب

نکته های اساسی برای مدیران کوچک(امیرحسین ستوده بیدختی، ارشد مدیریت ساخت)

اشتراک گذاری

نکته های اساسی برای مدیران کوچک

چندی پیش در یک مهمانی خانوادگی، خواهرزاده ۹ ساله ام با مداد رنگی هایش روی تکه های کاغذی که پیدا کرده بود، اشکالی از حیوانات را نقاشی می کرد. او چند اسب نقاشی کرد که همه آنها را به زیبایی و هنرمندانه سایه زده بود. همه آنها را به پدربزرگ و مادربزرگ و تنها عمویش داد. در پایان روز یکی از اسبهایش را به خواهرم هدیه کرد. به مزاح و خنده از او پرسیدم: “پس اسب من کو؟”.
با حالتی بسیار جدی پرسید: “می خواهی اسبت چه رنگی باشد؟”. من هم رنگ قرمز را انتخاب کردم.
پس از چند دقیقه بازگشت و اسب قرمزی را که طراحی کرده بود به من داد. اسب قشنگی بود، اما قرمز یکنواخت و یک دست بدون هیچ تنوع و طیفی از رنگ؛ اصلاً هنرمندانه نبود.
آیا هرگز چنین تجربه ای را در کار داشته اید؟ نحوه انجام کار یکی از کارکنانتان شما را تحت تأثیر قرار داده و باعث شده تا شما همان نوع کار را دوباره به او سفارش دهید. او کار را به انجام رسانده، اما از آنچه شما می خواستید فاصله داشته است. فکر می کنید چرا این اتفاق افتاده؟ از آنچه من به خواهرزاده ام سفارش دادم و آنچه او به من تحویل داد چه درسی می توان آموخت که به درد یک مدیر بخورد؟

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری