کمیته نظارت عالیه ماده 35 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (اکبر بیرانوند -عمران -مدیریت ساخت-دانشگاه آزاد-واحد الکترونیکی )

ICCEPM 2017
04/04/2017
آغاز به کار دبیرخانه دومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی مدیریت ساخت و پروژه
06/04/2017
نمایش همه مطالب

کمیته نظارت عالیه ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان (اکبر بیرانوند -عمران -مدیریت ساخت-دانشگاه آزاد-واحد الکترونیکی )

اشتراک گذاری

تشکیل کمیته نظارت عالیه استان
به منظورحصول اطمینان از رعایت مقررات ملی ساختمان در کلیه ساخت و سازهای فرآیند های انجام کار، اداره کل راه و شهر سازی استان با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و به کارگیری ۱۰ نفر از متخصصان شامل اساتید دانشگاه ها و کارشناسان دارای پروانه اشتغال بکارمهندسی در رشته های مختلف ساختمان شامل مهندسی عمران (۵نفر)، مهندسی معماری( ۲ نفر)، مهندسی تاسیسات برقی ( ۱ نفر)، مهندسی مکانیکی ( ۲ نفر) از روند ساخت و سازهای سطح استان بازدید و گزارشات مستند همراه با گزارش تحلیلی تهیه و به اداره کل راه و شهر سازی استان و وزارت راه وشهرسازی ارائه می نماید.
هدف از این تحقیق: قصد داریم نواقص اجرایی در بخش سازه را بوسیله عکسهای ارسال شده به نمایش بگذاریم و در مورد آنها بحث کنیم در واقع با ارسال این مطالب میخواهیم از گند کاری های عمران تا حدودی جلوگیری کرد( در هر رشته مهندسی یک سری اشتباهات اجرایی رخ می دهد که معمولا در رشته عمران از آن به گند کاری یاد میکنند).

لینک

امیرحسین ستوده بیدختی
امیرحسین ستوده بیدختی
کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت از موسسه آموزش عالی علاءالدوله سمنانی،کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه شهید عباسپور

1 Comment

 1. با سلام . اینجانب تمامی اسلایدهای مطلب شما را مطالعه نمودم.متاسفانه از این خصوص موارد بسیار میتوان اشاره کرد . بنده بعنوان کسی که دارای دفتر مهندسی و شرکت پیمانکاری میباشم دلایل چنین رخدادی را در چند جمله زیر به اختصار بیان میکنم :
  ۱- تعداد زیاد مهندس عمران
  ۲-عدم شخصیت حرفه ایی مهندسین
  ۳-آموزش بی کیفیت در دانشگاهها
  ۴-عدم کنترل و نظارت صحیح از سوی ارگانها و ادارات ذیربط و برخورد قاطع
  ۵- درگیری داخلی ادرات با همدیگر و فساد حاکم در دستگاههای صدور پروانه از جمله شهرداری و بخشداری و دهیاری و ….
  ۶- دلال بازی و مهر فروشی در دفاتر مهندسی
  ۷- دور نگهداشتن دلسوزان این رشته از امور اجرایی
  و ده ها موارد دیگر
  البته ذکر این نکته را هم در نظر بگیریم که کارهای خوبی در سازمان نظام مهندسی در مقابله با ساخت و ساز های بی کیفیت صورت پذیرفته که میتوان تشکیل ماده ۲۷ را نام برد که در مقابل استحکام بناء ساختمانهای بی کیفیت تا جای ممکن مقابله نموده اند
  امید است که با تصویب آیین نامه جدید کنترل ساختمان که در حال تصویب میباشد گوشه ایی از مشکلات صنف مهندسی مرتفع گردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*اجباری