این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  امیرحسین ستوده بیدختی در 2 ماه پیش بروز شده است.

 • نویسنده
  نوشته ها
 • #9346

  در این مبحث به بررسی وموضوعات پیرامون زنان در صنعت ساخت پرداخته می شود.

 • #10053

  طبق نتایج یك تحقیق انتظار می‌رود كه زنان تا پایان این دهه میلادی یك چهارم مشاغل ساخت وسازی در بریتانیا را اشغال كنند‌.

  بر اساس یافته‌های تحقیقات شركت استخدامی رانستد سی‌. پی .‌ای (‌Ranstad CPE‌) از سال 2010 تا كنون تعداد زنان شاغل در صنعت ساختمان از 4 درصد به 16 درصد و حتی به بالای 20 درصد هم رسیده‌است‌. این در حالی است كه در 5 سال پیش از آن این مشاغل برای زنان تنها 1 درصد رشد داشته‌است‌.

  بر اساس نتایج حاصل از تحقیق شركت رانستد نسبت زنان شاغل در صنعت ساخت وساز بریتانیا در سال 2020 به 26 درصد خواهد رسید و این عامل به سبب تغییرات فرهنگی تأثیرگذار در بازار كار صنعت ساختمان خواهد شد‌. یكی از كارشناسان استخدام در این شركت می‌گوید كه در حال حاضر نسبت زنان شاغل در این صنعت برابر 20 درصد و یا یك پنجم جمعیت شاغل در صنعت ساختمان است‌.

  نتایج این تحقیق و داده‌های ملی آمار بریتانیا نیز تعداد زنان شاغل صنعت ساختمان را در سپتامبر 2014 برابر 7/19 درصد برآورد كرده‌است‌.

  موسسه استخدامی رانستد همچنین اعلام كرده است كه بین سال‌های 2005 تا 2015 سالانه اشتغال زنان در صنعت ساختمان 6 درصد افزایش یافته‌است كه بیش از 46 درصد این زنان تجربه كاری بیش از ده سال داشته‌اند‌.

  به هر حال با وجود رویكرد مثبت این گزارش برخی از كارشناسان استخدام هشدار می‌دهند كه در محیط‌های كار صنعت ساختمان موانعی مانند عدم انعطاف و عدم درك متقابل وجود دارد كه مانع پیشرفت زنان در این صنعت می‌شود‌.

  اوون گودهد (‌Owen Goodhead‌) مدیر بخش ساخت وساز و مهندسی شركت رانستد در این رابطه می‌گوید‌: ساخت وساز به معنی پایه گذاشتن زیرساخت‌های آینده‌ای شكوفا است و این صنعت نمی‌تواند به تفكرات قدیمی بچسپد‌.

  وی ادامه می‌دهد‌: این صنعت به سرعت در حال گسترش است و هر توانایی بالقو ه‌ای باید در اختیار قرار گیرد‌. شركت‌هایی با استخدام زنان به دنبال حل مشكلات این صنعت هستند درواقع از استعداد‌هایی بهر ه می‌گیرند كه این فرصت را برای پاسخگویی به رشد فزاینده درخواست در اختیار آنان قرار می‌دهد‌.

  گودهد افزود‌: هر گونه اعتراضی در مقابل آن هزینه خود را با عقب ماندگی خواهد داد‌. صنعتی كه حتی بنا بر اتقاق زنان را استثنا كند به آخر صف خواهد رفت‌.

  منبع‌: Building.co.uk

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.